• 1396/08/14
تیوب لیزر رسی RECI

تیوب لیزر رسی RECI

تیوب لیزراز اجزای مهم دستگاه برش لیزر می باشد .تیوب ها دارای سه لایه می باشند که در لایه اول برنگیختگی گاز ایجاد می شود ،لایه دوم وظیفه خنک کنندگی لایه اول را به عهده دارد و لایه سوم هم محفظه اصلی تیوب لیزر می باشد.
تیوب بدین ترتیب عمل می کند که الکترون ها از یک طرف تیوب به طرف دیگر حرکت می کنند و با برخورد با مولکول ها ی گاز و با برانگیختن گاز پرتوهای فوتون متساعد شده و با خروج این پرتوها از تیوب اشعه مورد بهره برداری قرار می گیرد،این پرتوها توسط آینه های تیوب منعکس می شوند.

 

تیوب لیزر W4 :

تیوب لیزر رسی W4 در نوامبر سال 2014 ، برای افزایش قدرت و سرعت حک و برش ساخته شد.
این تیوب جز سخت ترین نیمه رسانا ها،گسیل القایی و دیودهای نوری می باشد.
برای روشن کردن تیوب دستگاه لیزری به ولتاژ 24 کیلو ولت و جریانی معادل 28 میلی آمپر نیاز است.
بهترین و مناسب ترین دما برای نگهداری تیوب ها 2 تا 40 درجه سانتیگراد است و مناسب ترین رطوبت هم 10 تا 60 درصد می باشد.برای اینکه جداره داخلی خنک نگه داشته شود  آب در دمای 10 تا 40 درجه سانتیگراد با مقدار 3 تا 5 لیتر در دقیقه گردش می کند.
جریان مناسب برای تیوب لیزر معادل 30 میلی آمپر است که اگر این جریان کمتر از 26 میلی آمپر باشد خروجی تیوب لیزر به قهوه ای مایل به زرد تغیر رنگ می دهد و سبب می شود از عمر 10000 ساعته تیوب کم کند.

توان تیوب های RECI از دیگر تیوب ها بیشتر می باشد.

جنس شیشه های استفاده شده در تیوب های RECI قوی تر است.

شرکت RECI تنها شرکت تولید کننده تیوب های لیزر در سری جدید تیوب های خود از فناوری جوش فلز به شیشه استفاده کرده است که این موضوع سبب می شود نشتی گاز تیوب کمتر شود.

در سایت های partonegaran.com و pnc-laser.com همراه ما باشید.


دیگر مقالات